Szyldy emaliowane, tablice urzędowe
Szyldy emaliowane, tablice urzędowe
Oferujemy solidne szyldy i godła do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków użyteczności publicznej, instytucji państwowych, lokali prywatnych. Szyldy pełnią przede wszystkim funkcję informacyjną. Z kolei godła podnoszą prestiż miejsca, w którym się znajdują i poprawiają jego walory estetyczne.  Produkty wykonujemy w rozmaitych kształtach i rozmiarach oraz najróżniejszych połączeniach kolorystycznych. Zapewniamy, że spełniają wszelkie normy co do zalecanych parametrów technicznych i obowiązujących standardów. Produkujemy je wedle istniejących wzorów albo zgodnie z otrzymanym projektem graficznym.

Każdy z artykułów tworzymy z niebywałą starannością. Praktykujemy tradycyjną technikę emalierską, polegającą na kilkukrotnym malowaniu stalowej blachy farbą, przy czym każdą z jej kolejnych warstw najpierw utrwalamy w piecu. Wszystkie detale precyzyjnie wypełniamy, a brzegi tablic dokładnie obrabiamy, żeby wyzbyć się wszelkich nierówności. Tablice możemy zrobić w jednej z dwóch wersji: w formie wypukłej lub jako elementy płaskie, krawędziowane. Możemy dodatkowo spawać specjalne uchwyty mocujące.

Oczywiście nasze szyldy emaliowane i godła, bez względu na to, w której z nich zostaną wykonane, zachowują doskonały wygląd pomimo upływu lat. To trwałe i wytrzymałe wyroby, o wyjątkowo niskiej podatności na uszkodzenia mechaniczne oraz spowodowane działaniem szkodliwych warunków pogodowych. Charakteryzują się idealnie gładką powierzchnią o połyskliwym wykończeniu, którą łatwo utrzymać w czystości. Ich kolory nie tracą na intensywności, nawet jeśli narażone są na nadmierną ekspozycję słoneczną.


Na czym polega technika emalierska?

Emaliowanie to proces zdobniczy wyrobów metalowych znany od czasów starożytnego Egiptu, który w Europie rozpowszechnił się we wczesnym średniowieczu. W swojej pierwotnej postaci emalia jest sproszkowanym szkłem, czyli mieszanką piasku, kredy, gliny i topników (boraksu) z dodatkiem kolorowych, nieorganicznych pigmentów. 

Procedura emaliowania polega na zmieszaniu proszku emalierskiego z demineralizowaną wodą a następnie naniesieniu takiej mikstury na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną blachę. Jest ona następnie wypalana w specjalnym piecu, w temperaturze sięgającej nawet 900ºC. Proces nakładania i wypalania emalii powtarzany jest dwu- lub trzykrotnie, zaś gotowy element dokładnie polerowany. Dzięki temu na powierzchni metalu powstaje lśniąca, wytrzymała i bardzo estetyczna powłoka.


Jak powstają nasze szyldy i tablice urzędowe?

Produkcja każdego szyldu lub tablicy to wielostopniowa procedura, składająca się nawet z kilkudziesięciu etapów. Są one realizowane kolejno przez grupę wykwalifikowanych rzemieślników – zaś efektem końcowym jest wyrób, który w wielu przypadkach śmiało można nazwać małym dziełem sztuki.
Pracę rozpoczynamy od ustalenia kształtu i wymiarów docelowego elementu oraz opracowania jego projektu graficznego – może on być zaproponowany przez klienta lub przygotowany na bazie gotowych wzorów przez współpracującego z naszą firmą grafika. Dodatkowo, znaki informacyjne i tablice urzędowe będą oczywiście spełniać określone ustawowo wymagania i normy. 

W oparciu o gotowy projekt przygotowywane są szablony, które zostaną wykorzystane do naniesienia poszczególnych elementów graficznych na tworzony szyld lub tablicę. Szablony są nakładane na podłoże kolejno, jeden po drugim. Im bardziej skomplikowany, zawierający więcej kolorów i elementów projekt - tym więcej musi ich powstać. Precyzyjnie wycinane przy użyciu lasera sprawia, że jesteśmy w stanie dokładnie odzwierciedlić nawet bardzo skomplikowane detale projektu graficznego.

Kolejny krok to odpowiednie przycięcie i ewentualne uformowanie (uwypuklenie) surowej blachy, na którą następnie nanoszona jest warstwa emalii podkładowej – chroniącej metal przed korozją. Po kilkunastominutowym wypaleniu w piecu emalierskim uzyskujemy gotowe podłoże przyszłego szyldu lub tablicy informacyjnej.

Następne etapy produkcji obejmują nanoszenie na podkład kolejnych warstw emalii, tak aby uzyskać pożądany kolor tła tablicy, umieścić zaprojektowane wzory i napisy – są one dodatkowo ręcznie wykańczane w celu uzyskania jak najlepszego efektu estetycznego, zaś ewentualne naddatki usuwane. Przed naniesieniem kolejnej warstwy emalii każda poprzednia poprzednia jest odpowiednio utrwalana w piecu emalierskim, co pozwala na jej trwale zespolenie z podłożem.


Dlaczego warto wybrać wyroby emaliowane?

Emaliowane szyldy i tablice urzędowe łączą w sobie wysokie walory estetyczne z niespotykaną w innych technikach trwałością, odpornością na wilgoć oraz trudne warunki atmosferyczne. Naniesione na nie napisy i elementy graficzne zachowają swoje barwy oraz szczegółowość detali przez dziesięciolecia.
Oprócz funkcji informacyjnej emaliowane szyldy doskonale sprawdzają się w roli oryginalnego, gustownego gadżetu reklamowego – zdecydowanie wyróżniającego się spośród pospolitych tablic z tworzyw sztucznych i foliowych banerów.